Více z historie kapely

První krůčky nChant Jazzu se váží k podzimu 2003, kdy kapela začínala v sestavě Radek Škeřík (p) - Daniel Vlček (b) - Oldřich Košťál (sax) - Snežana Vukčević (voc). Opěrným bodem repertoáru byla CD kanadské zpěvačky a pianistky Diany Krall. Postupem času se kapela od prvotního vzoru odpoutala a obohatila svůj program o žánrově velice pestrou sestavu skladeb, jejichž jediným společným jmenovatelem byl jazz. Méně známé nebo neobvykle pojaté standardy se staly takřka poznávacím znamením kapely.

Po prvních klubových koncertech v Hradci Králové a Pardubicích dostává nChant Jazz příležitost hrát po celé republice (Praha, Brno, Karlovy Vary, Znojmo atd.), vystupuje na festivalech Hudba Znojmo (2005, 2006), Jazz Goes To Town (2005), Roštejn Jazz (2006), Jazzlabí (2005), Turnovské jazzové hody (2006), vystupuje i ve vysílání ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice. V roce 2005 kapela úspěšně vystoupila také v jazzových klubech v Berlíně a Drážďanech. Ve stejném roce dostává nChant Jazz nabídku na jazzové zpracování skladeb J.S.Bacha a následně vystoupuje s hostující perkusistkou Cécile Boiffin na festivalu Hudba Znojmo s programem Bach(a) Jazz.

Po 60 koncertech a třech letech spolupráce odchází z kapely zpěvačka Snežana Vukčević a saxofonista Oldřich Košťál, na jejich místa nastupují počátkem roku 2007 saxofonista Tomáš A.Mucha a dvě nové zpěvačky - Jolana Brannyová a Vladimíra Halečková. Dochází k částečné přeměně repertoáru a prohlubuje se spolupráce s vokálním souborem Sex Tet.

Po ustálení repertoáru kapelu pravidelně koncertuje převážně na Královéhradecku, ale dostává pozvání z celých Čech a Moravy. Repertoár stále více obohacují méně hrané jazzové skladby, často s vlastními texty Jolany Brannyové. Ženský dvojhlas se stává poznávacím znamením zvuku kapely.

V roce 2009 vzniká CD Hoď šestku a jedem dál s výběrem nejzajímavějších písní, natáčí se několik klipů pro web v režii Jolany Brannyové.

V roce 2012 nastupuje výrazná posila – třetí vokalistka Pavlína Chmelíková z Pardubic. Do programu kapely vnáší nové sólové prvky a umožňuje použití trojhlasu. Vokální složka v kapele tak dostala ještě více prostoru, čímž se naopak zúžily možnosti pro další sólový nástroj, a tak v následujícím roce po šesti letech odchází saxofonista Tomáš Mucha. Kapela se rozhodla nenahrazovat uvolněné místo jiným sólovým nástrojem, ale dala po deseti letech existence možnost rytmickým nástrojům - nastupuje šikovný pardubický bubeník a perkusista Filip Tománek. Po jeho odchodu do Prahy nastupuje neméně skvělý Vít Skalička.

Rok 2015 odvolal Vladku Lehkou-Halečkovou k mateřským povinnostem a na její místo nastupuje Karla Kotalová, aby svým sopránem zaplnila uvolněná nejvyšší patra zvuku kapely.

Bývalí členové kapely

Snežana Vukčević - zpěv

Snežana pochází z republiky Černá Hora, už několik let ale žije v Pardubicích. Jazzoví příznivci ji znají jako temperamentní zpěvačku s velkým hlasem a nezaměnitelným šarmem. Má za sebou bohatou spolupráci s pardubickými a hradeckými big bandy, ale doprovázel ji už také legendární Big Band Gustava Broma. Díky svému nevšednímu talentu na cizí jazyky má Snežana ve svém repertoáru vedle anglicky a česky zpívaných skladeb i písničky ve francouzštině či portugalštině.

Vladimíra Lehká - zpěv

Vladimíra pochází ze Slovenska, během studií přesídlila do Hradce Králové a dnes žije s rodinou v Mladé Boleslavi. Studovala hru na klavír, na příčnou flétnu a působila v pěveckém sboru Musica nobilis a ve Sboru slovenských učitelek. Kapela nChant Jazz, jak sama říká, je ovšem její první skutečná kapela, ve které si může zazpívat. Její jemný bluesový feeling a výše položený hlas tvoří neobvyklou jazzovou kombinaci.

Oldřich Košťál - saxofon

Oldřich sbíral své muzikantské zkušenosti v Hradci Králové v Big Bandu Aldis a JH Big Bandu, byl také členem menších jazzových kapel (Puzzle Jazz, A-trio). Hraje na altku a tenorsaxofon, příležitostně i na klarinet, v poslední době je nejvíce oceňován jako spolehlivý sólista na barytonsaxofon.

Tomáš A.Mucha - saxofon

Tomáš vystudoval na pardubické konzervatoři hru na fagot, brzy ale přibral i saxofon, klarinet a flétnu. V hradecké ZUŠ Střezina vede Střezinský Taneční Orchestr S.T.O. V Bigbandu Aldis hraje na altsaxofon a klarinet, hrál také v kapelách Walkie Talkies, Jedna kapela, Melody Brass.

Cécile Boiffin - marimba

Cécile je rodačka z Paříže, kde na univerzitě vystudovala francouzský jazyk a literaturu. Klasické hudební vzdělání získala na pařížské konzervatoři a vysokoškolsky završila v německém Freiburgu. V současné době působí jako tympanistka Komorní filharmonie Pardubice. Spoluzaložila bubenické sdružení "Rasin Akirfa", které se věnuje interpretaci africké hudby. Od roku 2000 objevuje spolu s H. a J. Vedralovými krásy a tajemství moravského, českého, ale i francouzského folklóru ve skupině Muziga.

Vít Skalička - perkuse

Talentovaný a citlivý bubeník z jazzové líhně v Týništi nad Orlicí, od r.2016 student pražské konzervatoře Jaroslava Ježka. Pravidelný účastník Letní jazzové dílny ve Frýdlantu a člen jeho elitní bigbandové sestavy. Kromě nChantu ho můžete vidět a slyšet například v Mladém týnišťském bigbandu, orchestru RoDeO nebo Band-a-SKA.

Filip Tománek - perkuse